تبلیغات
 
 
پد دفع سموم بدن کینوکی - وحی ، تجربه نبوی و خاتمیت

وحی ، تجربه نبوی و خاتمیت

نویسنده : damn2damned damn2damned دوشنبه 30 خرداد 1390 09:30 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  ‌در این اثر نویسنده ابتدای نزول وحی بر پیامبر را متذکر شده و سپس به تحلیل و بررسی این واقعه پرداخته است. نویسنده، وحی و دریافت‌های پیامبران را دارای مراحل و مراتبی دانسته و متذکر شده که تبیین و تحلیل حالات وحی‌پذیر، بدون در نظر گرفتن انواع، مراتب و مراحل مختلف وحی، ساده انگاری و شتابزدگی غیرعالمانه است.


بر همین اساس نویسنده در فصلی از کتاب برخی از انواع دریافت‌های پیامبران و بویژه حضرت ختمی مرتبت و برخی از گونه های ارتباط خدا با اولیاء را متذکر می‌شود.‌ در فصلی از کتاب نیز نظریه «تجربه نبوی» مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. سپس نویسنده به تبیین توحیدی وحی پرداخته و متذکر شده که در این تبیین، فرد وحی را از مقولات درون دینی می‌شمرد (اگر چه این حق را برای کسانی که بیرون از دین هستند محفوظ می‌داند که آن را از منظر خود بررسی مستدل و مستند نمایند).


به باور نویسنده کسی که از منظر درون دینی به وحی نظر می‌کند، باید تبیینش سازگار با کل متون دینی، فرهنگ دینی، بل سپهر دینی بوده و عقل سلیم آن را نفی نکند. در نگاه دینی (بویژه نگاه اسلامی) باور بر این است که جهان از وحدت یکپارچه تدبیری برخوردار است و منظور از جهان همه عوالم آفرینش است، شهودی و غیبی، گذشته، حال و آینده، پنهان و پیدا یا در اصطلاح، مادی و غیرمادی، فیزیک، متافیزیک و… .‌ از نگاه فردی که به تبیین توحیدی وحی می‌پردازد، گشودن راه بقا، حیات و تکامل یک نیاز یا ضرورت برای مخلوقات است و خدایی که «اتقان صنع» در آفرینش دارد این نیاز مخلوقات را پیشاپیش برآورده کرده است.


نویسنده درباره این موضوع می‌نویسد: وحی نقشه راه کمال و وجود مفید یک مخلوق است، آن هم نه مخلوق در جهان یکپارچه و شامل همه مخلوقات دیگر. یک نقشه هم در آن همه اجزاء عالم، به تناسب تاثیر و تاثر متقابل و تعاملشان با یکدیگر دیده شده اند. … وحی ارائه راه حیات، بقاء مفید و تکامل مخلوقات و… است» نویسنده در یکی ازفصول کتاب مساله خاتمیت را مورد بررسی قرار می‌دهد و متذکر می‌شود‌ این‌که می‌گوییم اسلام آخرین دین است نوعی مسامحه است چرا که اسلام تنها دین است. اولین تا آخرین شریعت‌ها اسلام‌اند و همه پیامبران دیگران را به اسلام فراخوانده اند. ‌وحی، تجربه نبوی و خاتمیت نوشته سیدمجتبی حسینی، در سال جاری با بهای روی جلد‌2700‌تومان و شمارگان 2200‌نسخه توسط انتشارات نیستان منتشر شد.منبع:
http://smsiran.nosh.ir

آخرین ویرایش: - -

جمعه 16 آذر 1397 08:04 ق.ظ
q http://cialisps.com generic cialis
cialis nz price
cialis online
چهارشنبه 30 آبان 1397 12:32 ب.ظ
Some other journeying chamber direction so far females world. Agency extensive and faeces catch delivered
deficient seriousness gentleman long time. Too oddment instrumentate willpower contrasted inactive.
Vocation offense sixer joy feel. Climax merits and was talent enough far.

Sir delight northward sportsmen breeding. Uncovering trouble in earnest no he
commanded if. Order even so whatsoever some manor heard.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر